کاربرد شیرآلات چشمی را حتما در امکان عمومی چون فرودگاه ها، رستوران ها، هتل ها و غیره دیده اید. اما مدتی است که استفاده از آنها در منازل نیز باب شده است.

کاربرد شیرآلات چشمی:

استفاده از شیر چشمی مختص روشویی سرویس بهداشتی است. اما این روزها بسیاری از شیرهای آشپزخانه نیز به صورت چشمی طراحی می شوند. زیرا یکی از مزایای شیر چشمی صرفه جویی در مصرف آب است و بیشترین میزان اتلاف آب نیز در قسمت آشپزخانه اتفاق می افتد.

مزایای شیرآلات چشمی:

1_ کاهش انتقال بیماری:
همان‌طور که می‌دانید دست زدن به اهرم شیرآلات، عامل انتقال ویروس و میکروب از فردی به فرد دیگر است.
در مکان‌های عمومی نیز به‌دلیل استفاده همگانی از شیر آب و آلوده بودن چینی بهداشتی موجود در این مکان‌ها، جلوگیری از این انتقال از اهمیت بالاتری برخوردار است.
نمونه بارز آن شیر توالت‌های مکان‌های عمومی هستند که باید با انتخاب مناسب‌تری جایگزین شوند. استفاده از شیر‌های چشمی به شما در حل این مشکل کمک می‌کند؛ زیرا دیگر نیازی به دست زدن به اهرم ندارید.

2_ استفاده آسان:
استفاده آسان از مزایای استفاده از شیرآلات چشمی است. برای استفاده از آن‌ها کافی است دست خود را مقابل شیر بگیرید و کمی‌ تکان دهید.
معمولا در آشپزخانه که مکررا از آب استفاده می‌شود، وجود این ویژگی در محصولات اتوماتیک، شیر‌های چشمی را به جایگزین مناسبی برای شیرآلات ظرفشویی در آشپزخانه تبدیل می‌کند.

3_ کاهش مصرف آب:
به‌دلیل کمبود آب در ایران، نیاز است مصرف آن به‌خوبی مدیریت شود. مقدار قابل توجهی از آب در مصارف خانگی هدر می‌رود که کاهش این هدر رفت با استفاده از شیرآلات مناسب می‌تواند در مدیریت آب موثر باشد.
از مهم‌ترین مزایای شیرآلات چشمی، کاهش مصرف ۵ درصدی آب است. در صورت استفاده از نازل‌های ترکیب کننده ‌هوا می‌توانید تا۵۰ درصد کاهش مصرف آب نیز داشته باشید.

معایب شیرآب چشمی:

خرید ارزان شیرآلات یکی از مزایای محصولات بهداشتی است، اما با توجه به کارایی و کیفیت بالاتر این محصول، برای خرید آن باید هزینه بیش‌تری بپردازید و قیمت بالای آن می‌تواند یکی از معایب شیرآلات چشمی محسوب شود.
1_ تعمیر و نگهداری دشوار:
نصب و نگهداری آسان شیرآلات، از مزایای آن‌ها به‌شمار می‌رود؛ شاید بعضی از مشتریان در نظر داشته باشند خودشان مراحل نصب را انجام دهند.
اما در مورد شیر‌های اتوماتیک شاید مشتری به‌تنهایی نتواند نصب را انجام دهد؛ زیرا ساختار پیچیده‌ای دارند و برای نصب و تعمیر نیاز به کمک گرفتن از فرد متخصص خواهند داشت.

2_ تنظیم حسگر:
اگر حسگر را به‌خوبی تنظیم نکرده باشید شیر آب عملکرد مناسبی نخواهد داشت.
برای مثال پس از قرار گرفتن دست در مقابل شیر، جریان آب با تاخیر وصل می‌شود و استفاده از آن را بسیار دشوار می‌کند. تنظیم نامناسب شیر آب چشمی می‌تواند باعث هدررفت زیاد آب شود.

نکات مراقبت و نگهداری از شیرآلات چشمی:

مراقبت از شیرآلات چشمی مشابه شیرآلات معمولی است. اما به دلیل وجود قطعات الکترونیکی تفاوت هایی نیز وجود دارد:
1_ اکیدا توصیه می شود تا از مواد شیمیایی خورنده برای تمیز کردن شیر چشمی استفاده نکنید.

2_ اگر عادت دارید شوینده ها و مواد پاک کننده را در زیر روشویی سرویس بهداشتی و یا سینک آشپزخانه قرار دهید، حتماً آنها را به مکانی دیگر منتقل کنید.

3_ باتری چشمی حساس ترین قطعه در این شیرآلات است. لذا در مراقبت از آن محتاط باشید.

قطعات شیر چشمی:

شیرآلات چشمی از ۴ قسمت زیر تشکیل شده اند:
1_ دهانه
2_ سنسور
3_ منبع تغذیه
4_ بدنه
5_ کارتریج
6_ شیر فلکه الکتریکی

شما می‌توانید انواع شیرآلات اتوماتیک (چشمی و لمسی) را از فروشگاه هوم مدرن با گارانتی و قیمت مناسب خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *