سینک ظرفشویی قسمتی از آشپزخانه شماست که بخش مهمی از وقتی که در آشپزخانه می‌گذارید را پای آن هستید.

از طرفی این وسیله در ظاهر آشپزخانه‌ی شما هم اثر زیادی دارد بنابراین هنگام انتخاب سینک‌ ظرفشویی باید دقت و توجه به خرج داده و نکات زیادی را در نظر بگیرید.

دقت کنید فضای زیر سینک ظرفشویی هم کافی باشد تا هم سیفون سینک را به راحتی کار بگذارید و هم فضای کافی برای سبد زیر سینک که به نظم بخشیدن آشپزخانه کمک می‌کند داشته باشید.

مشخصات و انواع سینک ظرفشویی

برای انتخاب سینک ظرفشویی ابتدا باید ابعاد آن را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید یک سینک کوچک تک لگنه می‌خواهید یا یک سینک جادار دولگنه؟ یا چیزی بیش از این؟ عمق لگن سینک ظرفشویی نیز اهمیت زیادی دارد. سینک‌های ظرفشویی مدل‌ها و طرح‌های زیادی دارند و نصب آن‌ها به دو صورت سینک روکار و توکار انجام می‌شود.

اغلب سینک‌های آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ ساخته می‌شوند و قابلیت تمیز شدن خوبی دارند اما اگر چیز مدرن‌تری می‌خواهید می‌توانید به سراغ یک سینک گرانیتی یا کورین بروید. 

 سینک‌هایی که از سنگ گرانیت یا کورین که سنگ مصنوعی است ساخته‌ شده‌اند اغلب مقاوم و زیبا هستند و در قیاس با استیل کمتر خط و خش می‌گیرند. البته در نظر داشته باشید که این سینک‌ها اغلب فانتزی هستند و اصلا ارزان به‌حساب نمی‌آیند. 

سینک‌های شیشه‌ای هم بسیار فانتزی هستند اما برای داشتن سینک شیشه‌ای که مقاومت کافی داشته باشد باید هزینه‌ی زیادی را در نظر بگیرید.

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی

4 ویژگی مهم سینک ظرفشویی:

جنس سینک:

به علت استفاده روزمره از سینک ظرفشویی در آشپزخانه قطعا انتخاب جنس یکی از مهم ترین مراحل برای انتخاب مناسب ترین سینک برای آشپزخانه شما است . به طور کلی سینک های ظرفشویی را می توان به 4 دسته بندی کلی تقسیم کرد :

سینک استیل:

متنوع ترین و پرطرفدارترین سینک در بازار ایران سینک ظرفشویی استیل است . علت آن نیز واضح است ، عمر مفید و استحکام بالا در کنار زیبایی نیاز هر آشپزخانه ای را برطرف خواهد کرد.

این نوع سینک ها از استیل ضد زنگ ساخته می شوند . به همین علت با شست و شوی زیاد در آن ها به هیچ عنوان شما آثار خوردگی و یا زنگ زدگی را مشاهده نخواهید کرد .

از لحاظ ظاهری نیز سینک های استیل دارای دو نوع براق و خش دار ( مات ) هستند که انتخاب هریک از آن ها کاملا سلیقه ای خواهد بود .

از لحاظ قیمت نیز این نوع سینک های پایین ترین رنج قیمتی را در بازار به خود اختصاص داده اند .

سینک گرانیتی:

جدیدترین نوع سینک ظرفشویی در بازار ایران سینک ظرفشویی گرانیتی است . این نوع سینک از ترکیب سنگ گرانیت با مواد پلیمری همچون رزین آکریلیک ساخته می شود . تنوع رنگ بالا و ظاهری مدرن تر و نظافت آسان تر به علت نوع جنس آن ها انتخاب را برای هر مشتری سخت می کند . 

از معایب آن نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که عمر مفید این نوع سینک ها از سینک های استیل کم تر است و رنج قیمتی بالاتری نیز دارند.

سینک شیشه ای:

این نوع سینک ها نیز ترکیبی از استیل و شیشه می باشند به این صورت که به طور عمده لگن های آن ها از جنس استیل و صفحه ای روی آن ها از جنس شیشه می باشد .

 از مزایا آن می توان به ظاهر جذاب در صورتی که دیگر تجهیزات آشپزخانه شما نیز استایل شیشه ای داشته باشند اشاره کرد . از معایب آن نیز می توان به عمر مفید کوتاه تر نسبت به دیگر سینک ها و نظافت سخت تر به علت رسوب آب بر روی مجراهای موجود بر روی شیشه آن ها اشاره کرد.

نوع نصب سینک:

به طور کلی سینک های ظرفشویی را بر اساس نوع نصب می توان به سه دسته تقسیم کرد:

سینک های توکار:

پرطرفدارترین سینک ها در بازار این نوع سینک ها هستند . دلیل آن نیز چیزی نیست جز ظاهر جذاب و دل نشین آن ها اما معایبی نیز دارند که به آن ها اشاره می کنیم .

از معایب سینک های ظرفشویی توکار می توان به آسیب دیدن کابینت های کناری سینک در هنگام تماس با آب اشاره کرد و راه حل آن نیز استفاده از صفحات ضد آب همچون سنگ ها است . به طور کلی این نوع سینک مناسب آشپزخانه هایی است که حجم شست و شو روزانه در آن ها بالا نیست.

سینک های روکار:

همانطور که از نام این سینک واضح است این نوع سینک بر روی کابینت نصب می شود و از ابتدای صفحه کابینت شما به صورت عرضی تا دیوار ادامه پیدا می کند.

از مزایای آن می توان به این موضوع اشاره کرد که در این نوع سینک شما نگران خیس شدن کابینت های اطراف سینکتان نخواهید بود و علاوه بر آن این نوع سینک ها نصب آسان تری نیز دارند.

از معایب آن ها نیز می توان به طراحی قدیمی تر و ظاهری معمولی تر نسبت به سینک های توکار که سهم بیشتری از بازار به علت جذابیت بیشتر را دارند اشاره کرد.

سینک های زیرکابینتی:

این نوع سینک ها خاص ترین نوع سینک ها در بین این 3 دسته هستند . زیرا در هر آشپزخانه ای استفاده نمی شوند و مناسب آشپزخانه های با طراحی خاص و فانتزی هستند .

از مزایای آن می توان به ظاهر مدرن و کمیاب آن ها اشاره کرد . معایب آن ها نیز نصب سخت و حساس آن ها است علاوه بر آن صفحه ای که این نوع سینک ها بر روی آن ها نصب می شوند باید ضد آب باشد.

ابعاد سینک

همواره کمبود فضا در آشپزخانه یکی از چالش های مهمی است که ما با آن سر و کله میزنیم و با سینک ظرفشویی نیز همین ماجرا را خواهیم داشت . از همین رو تنوع بسیار بالایی از لحاظ ابعاد در بازار موجود است.

به طور کلی سینک های ظرفشویی می توانند شامل دو بخش باشند:

1- لگن

2- سینی

تغییر ابعاد سینک های ظرفشویی نیز وابسته به همین دو پارامتر است . لگن فضایی است که در آن شما می توانید به شست و شو و آب کشی بپردازید .

نوع طرح سینک:

در بازار ایران طرح های مختلفی برای سینک های ظرفشویی وجود دارد که به طور کلی می توان سه دسته بندی کلی برای آن ها ایجاد کرد.

سینک های فانتزی:

این نوع سینک ها پرطرفدارترین نوع سینک در بازار ایران هستند . ویژگی آن ها نیز این است که عمق لگن آن ها بیشتر از سایر سینک هاست و اصطلاحا به آن ها سینک های با لگن عمیق گفته می شود.

 به علت تقاضای بیشتر برای این سینک ها تنوع بسیار بالاتری از آن ها در بازار وجود دارد .

نوع استیل استفاده شده در این نوع سینک ها همواره بهترین نوع استیل می باشد و این موضوع را از ضخامت استیل به کار رفته در آن ها می توان دریافت .

لوازم جانبی همراه این نوع از سینک ها نیز به مراتب بیشتر از دو دسته بندی دیگر است . به طور مثال تخته گوشت، جامایع و سبد در بسیاری از برند ها در بسته بندی این محصولات در کنار این نوع سینک ظرفشویی وجود دارد . نام های متفاوتی برای این دسته از سینک ها در بازار وجود دارد از جمله سینک های باکسی سینک های دست ساز و …

سینک های نیم فانتزی:

این نوع سینک ها حالت اکونومی ( اقتصادی ) سینک های فانتزی هستند و تفاوت عمده آن ها با سینک های فانتزی نیز در نوع استیل به کار رفته ، عمق لگن و لوازم جانبی همراه آن ها است.

استیل به کار رفته در این نوع سینک ها معمولا استیل نازک تری به نسبت سینک های فانتزی می باشد . این نوع از محصولات در بازار به سینک های با لگن کم عمق معروف هستند و معمولا لوازم جانبی کمتری در بسته بندی آن ها وجود دارد . مزیت آن ها نسبت به سینک های فانتزی نیز رنج قیمتی پایین تر آن ها می باشد.

سینک های معمولی :

رزان ترین و اقتصادی ترین سینک ها در بازار همین سینک های معمولی هستند که لگن های با عمق پایینی دارند و لوازم جانبی نیز همراه آن ها نیست . علاوه بر آن در آن ها از ارزان ترین ورق های استیل با پایین ترین ضخامت استفاده شده است.

برندهای معتبر تولیدکننده‌ی انواع سینک ظرفشویی:

مشغله‌های دنیای جدید باعث شده است خرید اینترنتی با استقبال زیادی مواجه شود.

فروشگاه هوم مدرن فروشگاه آنلاینی است که با قرار دادن بیشتر محصولات بازار در کنار هم و همین‌طور نمودار قیمت و مشخصات دقیق آن‌ها امکان خرید آگاهانه و البته سریع و آسان را برای مخاطب فراهم کرده است.

با سرچ کردن عبارت سینک استیل البرز،ایلیا استیل و… می‌توانید انواع و اقسام مدل‌های موجود از این محصول را در سایت ببینید و بر اساس نیاز و بودجه‌ای که اختصاص داده‌اید کالای موردنیازتان را در سریع‌ترین زمان تهیه کنید.

تعدادی محصول تصادفی سینک ظرفشویی

سینک شیشه ای ایلیا استیل 8033 توکار

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *